Společnost MEMORIX s.r.o. založil MUDr. Radovan Hudák, v jehož hlavě se v roce 2011 zrodil nápad na tvorbu revoluční učebnice Memorix anatomie. Zaměřujeme se na tvorbu a prodej učebnic a vzdělávacích aplikací pro studium anatomie a histologie, které díky velkému množství názorných obrázků a schémat, strukturovanému textu a celkovému rozsahu tvoří ideální zdroj informací pro učení i opakovaní obou zmíněných oborů.

Memorix tým je tvořen převážně mladými lékaři a studenty lékařských fakult. Z původně 11členného týmu, tvořeného 8 studenty medicíny, dnes jednotlivé tvůrčí týmy čítají na desítky interních členů. Na tvorbě knih a aplikací se pak podílely vedle hlavních autorů a tvůrců další desítky až stovky spoluautorů, grafiků, recenzentů, programátorů atd.

Od prvního vydání Memorixu anatomie uplynulo několik let a na trhu je v současné době již 4. české vydání. Za tu dobu se dočkal anglicky psaného dvojčete Memorix Anatomy (v současnosti 2. vydání), zrodila se sestra Memorix histologie (v současnosti 2. vydání), která se také dočkala svého překladu do angličtiny a vznikl tak Memorix Histology. Připravili jsme pro studenty mobilní aplikaci Memorix Anatomy QUIZ pro opakování anatomie kdekoli a kdykoli, pracujeme na totožné mobilní aplikaci pro opakování histologie a na tvorbě unikátního Online anatomickém slovníku. V neposlední řadě s naší podporou vznikla aplikace pro opakování anatomie pomocí obrázků s názvem Anatom.cz a projekt Anatomyka, který tvoří unikátní 3D model lidského.

Více se o revolučních vzdělávacích projektech dozvíte v sekci Memorix příběh a u jednotlivých projektů.